Știri și evenimente

ANUNT APRINDEREA LUMINILOR BRADULUI DE CRACIUN
29-11-2016

ANUNT APRINDEREA LUMINILOR BRADULUI DE CRACIUN

În  prejma  zilei de  Sfântul  Neculai  în  faţa   Primăriei  comunei  Bîrsăneşti, vor avea loc festivităţi specifice aprinderii luminilor  Bradului  de  Crăciun.  Evenimentul  va  avea  loc  duminică, 4 decembrie 2016,  începând  cu ora 14,30. Va  avea loc un spectacol artistic de sezon, realizat de artişti locali şi copii.

ANUNŢ ,,FOCUL LUI SUMEDRU"
20-10-2016

ANUNŢ ,,FOCUL LUI SUMEDRU"

Primăria şi Consiliul Local al comunei Bîrsăneşti vor organiza, în data de 25 octombrie 2016, începând cu orele 18,30, pe stadionul din satul Caraclău, zona Rudubenea, un foc de tabără (Focul lui Sumedru) şi un program artistic tradiţional.

Vă aşteptăm cu drag!

ANUNŢ CONCURS OCUPARE POST INSPECTOR URBANISM
01-03-2016

ANUNŢ CONCURS OCUPARE POST INSPECTOR URBANISM

Primăria comunei Bîrsănești, județul Bacău, organizează concurs pentru ocuparea, pe durată nedeterminată, a funcției publice de execuție vacante, care îndeplinește atribuțiile arhitectului șef, de:inspector urbanism, clasa I,grad profesional debutant al Compartimentului Tehnic, Urbanism și Amenajarea teritoriului din cadrul aparatului de specialitate al primarului comunei Bîrsănești.